Francia-kína döntő lesz Monterreyben

2009.03.08. 11:12

A 220 ezer összdíjazású női keménypályás torna egyik oldaláról teljesült a papírforma, hiszen a második helyen kiemelt Marion Bartoli jutott a döntőbe, két szettben verte a legjobb négy között a kínai Cseng Csiét.

Bartoli a világranglista 13. helyén áll. Idén másodszor játszik már döntőt, Brisbane-ben nem sikerült nyerni. A 2007-es wimbledoni finalista korábban három tornát nyert meg, legutóbb 2006-ban sikerült elsőnek lennie.

Ellenfele, a 27 éves Li jelenleg csak az 53., de két éve top20-as volt. Még sosem játszott a franciával, negyedik döntőjére készül. Idén ez csak a harmadik tornája és 1 győzelme és 2 veresége volt a korábbi viadalokon. Bravúrsan szerepelt idáig, hiszen két kiemeltet, köztük az elsőt, a lengyel Agnieszka Radwanskát is legyőzte.

Monterrey Open, Monterrey, Mexikó, International Series (a pénzdíj: 220 ezer USD)

Női egyes. Elődöntő: Bartoli (francia, 2.)-Cseng Csie (kínai, 4.) 7:5, 6:3, Li Na (kínai)-Benesova (cseh, 6.) 6:3, 6:3.