Szávay Ágnes kitett magáért, de kiesett

2009.03.18. 07:41 Módosítva: 2009.03.18. 08:57

Szávay Ágnes három szettben kikapott és kiesett a 4,5 millió dolláros Indian Wells-i tenisztorna nyolcaddöntőjében. A vele egykorú, 7. helyre rangsorolt lengyel Agnieszka Radwanska jobb volt nála.

A lengyel kezdte a meccset, Szávaynak bréklabdája volt, nem tudta értékesíteni. Utána az adogatását is elbukta. Sokkal jobb volt Radwanska az első játszmában, alig 27 perc alatt 6:0-ra lemosta a magyart. Éljátékosunknak megint pocsék volt a második adogatása, egyetlen pontot sem csinált belőle.

A második játszmában már sokkal összeszedettebben teniszezett, fej fej mellett haladtak, 5:4-nél azonban a meccsben maradásért kellett adogatnia. Ezt sikerrel megoldotta, és annyira belejött, hogy egyből brékelt, 6:5-re fordított, majd simán hozta adogatójátékát, 7:5-re nyert, ezzel egyenlített.

Reményt keltően indult a döntő játszma is, hiszen fogadóelőnybe került, és pillanatok alatt 3:1-re elhúzott. Ezután viszont Radwanska öt gémet nyert egymás után, és 128 perc alatt 6:0, 5:7, 6:3-ra alakította az eredményt, a legjobb nyolcba jutott. Szávaynak ezért az eredményért 32 ezer dollár és 140 WTA-pont járt. A továbbjutó Agnieszka Radwanska az orosz új hullám egyik legtehetségesebb képviselője, a 18 éves Anasztaszia Pavljucsenkova ellen folytatja a negyeddöntőben.

Eredmény, nők (nyolcaddöntő): A. Radwanska (lengyel, 7.)-Szávay Ágnes (22.) 6:0, 5:7, 6:3.