A 17 éves Pavljucsenkova elődöntős Indian Wellsben

2009.03.20. 11:06 Módosítva: 2009.03.20. 11:26

A férfiaknál, az első két negyeddöntőben nem született meglepetés, így a második helyen kiemelt Roger Federer és a negyedikként rangsorolt Andy Murray is győzött az Indian Wells-i, 4,5 millió dollár összdíjazású tenisztornán. A két játékos egymás ellen vívja az elődöntőt.

Federer már csak két győzelemre van, hogy karrierje negyedik sikerét érje el Indian Wellsben. Két brékkel, 29 perc alatt nyerte az első szettet, a másodikban rövidítésben nyert spanyol ellenfele ellen.

Andy Murray nagy csatában győzte le a tornán remeklő Ljubicicot. Biztató a Federer elleni elődöntő előtt, hogy 5-2-re vezet a svájci ellen és legutóbb háromszor, rendre legyőzte az egykori világelsőt.

A nőknél a címvédő szerb Ana Ivanovics mérkőzés nélkül jutott be a négy közé, a nap másik mérkőzésén ugyanakkor kissé váratlanul a 17 éves orosz Anasztaszija Pavljucsenkova legyőzte a korábban Szávay Ágnest búcsúztató, hetedik kiemelt lengyel Agnieszka Radwanskát.

Pavljucsenkova 2005-ben indult először ITF versenyeken. 2008-ban Palermóban és Tokióban, idén Hobart már negyeddöntőt játszott. Másfél év alatt 240 helyet jött fel, jelenleg a 42. a világranglistán.

Eredmények:

Férfiak, negyeddöntő: Murray (brit, 4.)-Ljubicic (horvát) 7:5, 7:6 (6) Federer (svájci, 2.)-Verdasco (spanyol, 10.) 6:3, 7:6 (5).

Nők, negyeddöntő: Pavljucsenkova (orosz)-A. Radwanska (lengyel, 7.) 7:6(8), 6:4 Ivanovics (szerb, 5.)-Bammer (osztrák, 23.) mérkőzés nélkül.