Szávay Ágnes továbbjutott Stuttgartban

2009.04.28. 19:13 Módosítva: 2009.04.28. 19:32

A világranglistán már csak 32. magyar teniszező a három hellyel mögötte álló, 35 éves japán Szugijamát verte három játszmában, döntő szett rövidítésben. Ez volt a két teniszező harmadik egymás elleni meccse, most már Szávay vezet 2-1-re.

Szávay kezdett jobban, egy fogadóelőnnyel gyorsan elhúzott 3:0-ra, Szugijama azonban gyorsan kiegyenlítette a brékhátrányt, majd hozta szerváját is. Szávaynak ezek után másodszor is sikerült brékelni, és alig negyven perc alatt 6:3-ra megnyerte az első szettet.

A második játszmában a japán húzott el 3:0-ra, ezúttal nem is engedett ki, és közel másfél óra után nagyon simán megnyerte, 6:2-re.

Jött a döntő szett, amelyben Szugijama megint elhúzott 2:0-ra. Szávay azonban jól bírta fejben, egyenlített és 4:4-ig egymás mellett haladtak. Ekkor Szávaynak három bréklehetősége is volt, de egyiket sem tudta kihasználni, így majdnem két óra játék után a meccsben maradásért adogatott. Már 0-30 is volt, de a magyar teniszező innen is vissza tudott jönni és megint egyenlített.

Nagy lehetőség volt ezután Szávay kezében, ugyanis brékelt és a meccsért már ő adogathatott. Nem sikerült, simán bukta az adogatását, jött a rövidítés. 3-3-ig szoros volt, aztán Szávay 5-3-ra, majd 6-4-re is vezetett. Két meccslabdája volt, az elsőt bevágta, két óra és 24 perc alatt jutott tovább.

Szávay következő ellenfele a Jelena Gyementyjeva (orosz, 2.)-Anna-Lena Grönefeld (német) párharc győztese lesz.