Kuznyecova nyert Stuttgartban

2009.05.03. 22:23

Sydney, majd az Australian Open és most a stuttgarti verseny döntőjét is elveszítette Dinara Szafina, a világ jelenleg elsőszámú női teniszezője. Honfitársa, a világranglistán 9. helyen álló Szvetlana Kuznyecova két szettben 6:4, 6:3-ra győzte le Szafinát. Fezben a spanyol Medina Garrigues nyert. Szávay is elkezdete Rómában. Agnieszka Radwanska oldalán továbbjutott a párosban.

Kuznyecova karrierje során ötödször verte Szafinát, de még így is Szafina vezet 7:5-re. Kuznyecova úgy nyerte meg a tornát, hogy egyetlen adogatójátékát sem veszítette el a torna során. Idén először nyert, míg Szafina idén már harmadik fináléját bukta. A viadalt Nagyja Petrova 2006-os diadal után másodszor nyerte orosz. A csúcstartó a cseh-amerikai Martina Navratilová, aki 1982 és 1992 között hatszor végzett az élen.

A marokkói Fezben is befejeződött a verseny. A győzelmet a világranglista 18. helyén álló Anabel Medina Garrigues szerezte meg, aki a döntőben elsöpörte az orosz Jekatyerina Makarovát. A spanyol teniszező 6:0, 6.1-re nyerte a döntőt. A viadalon az első kiemelt Medina Garrigues a tavalyi döntőben az argentin Gisela Dulko ellen veszített. A tornán másodszor nyert spanyol. 2001-ben, az első tornán egy magyar, Gubacsi Zsófia diadalmaskodott, az olasz Camerin ellen tudott nyerni.

Közben Rómában is megkezdődött a 2 millió dollár összdíjazású női tenisztorna vasárnap. A korábbi világelső francia Amélie Mauresmo már az első fordulóban kiesett. Szávay Ágnes párosban kezdett és a lengyel Agnieszka Radwanska oldalán simán verte a szabadkártyával induló Chieppa, Vierin olasz kettőst.

Internazionali BNL d'Italia, Róma.Eredmények, 1. forduló:

Egyes: Bartoli (francia, 11.)Peng (kínai, Peng) 6:0, 7:6 (7-3), Kanepi (észt, 16.)-King (amerikai) 6:4, 6:3, Schiavone (olasz)-Brianti (olasz) 6:3, 6:4, Morita (japán)-Niculescu (román) 6:1, 6:3, Suarez Navarro (spanyol)-Keothavong (brit) 7:6 (7-5), 6:4, Bammer (osztrák)-Li Na (kínai, Li Na) 7:6 (7-3), 4:6, 6:3, Schnyder (svájci)-Duque Marino (kolumbiai) 7:6 (7-1), 6:3, Hantuchova (szlovák)-Duscsevina (orosz) 6:4, 6:1, Safarova (cseh)-Koriceva (ukrán) 7:6 (7-5), 6:2, Svedova (kazah)-Stosur (ausztrál) 6:4, 6:2, Martinez Sanchez (spanyol)-Mauresmo (francia) 4:6, 7:6 (7-4), 6:2.

Páros, 1. forduló: Azarenka, Vesznyina (fehérorosz, orosz)-Garbin/Vinci (olasz) 6:2, 6:2, A. Bondarenko, K. Bondarenko (ukrán)-Errani, Knapp (olasz) 4:6, 7:6(4), 10-3, Dechy, Santangelo (francia, olasz)-Burnett, Moroni (olasz) 6:3, 6:2, Craybas, Ditty (amerikai)-Bachmann/Henke (német) 6:4, 6:0A. Radwanska, Szávay (lengyel, magyar)-Chieppa, Vierin (olasz) 6:2, 6:1.