Czink egyesben továbbjutott Birminghamben

2009.06.09. 13:34

A 16. helyen kiemelt Czink Melinda 6:4, 6:3-ra nyert a selejtezőből felkerült spanyol Arantxa Parra Santonja ellen a 220 ezer euró összdíjazású birminghami füvespályás női tenisztorna 1. fordulójában, és bejutott a 32 közé.

A világranglista 57. helyén álló magyar játékos 5:4-es vezetésénél elvette ellenfele adogatását, és 33 perc alatt jutott szettelőnyhöz. A folytatásban Parra Santonja (198.) 4:3-as Czink vezetésnél nem tudta hozni szervajátékát, és végül 68 perc alatt bukta el a meccset. Czink a következő körben a japán Morita Ajumi és a cseh Barbora Zahlavova Strycova meccsének győztesével találkozik. A magyar játékos párosban is érdekelt: a dél-afrikai Natalie Grandinnal az oldalán a Julie Ditty, Carly Gullickson amerikai kettős ellen lép pályára 16 óra után, tét a nyolc közé kerülés.