Susányi kiesett Wimbledonban

2009.07.02. 15:57

Az első játszmát még Susányi Zsófia nyerte a wimbledoni teniszbajnokság női junior egyesének negyeddöntőjében. Folytatásban a már a japán Inoue sokkal koncentráltabban játszott és végül két óra 21 perc alatt 4:6, 6:2, 7:5-re nyert.

Nem sikerült az újabb bravúr Susányinak. Pedig 39 perc alatt, brékelőnyét érvényesítve 6:4-re nyerte az első játszmát. A második szett első ránézésre nagyon simának tűnik, de Inue csak 54 perc alatt tudott 6:2-re nyerni. A döntő játszmában 4:3-as japán vezetésnél semmi 40-ről jött vissza a magyar, 5:5-nél ez már nem sikerült. Hihetetlen sok hibával játszott a két teniszező, összesen 107 volt a ki nem kényszerített hibák száma, ráadásul a japánnak ebből 61 jutott. Susányinak még egy lehetősége van a javításra, párosban még versenyben van. Eredmény: Mijabi Inoue-Susányi Zsófia 4:6, 6:2, 7:5.