Szávay Ágnes máris kiesett Cincinnatiben

2009.08.12. 19:45 Módosítva: 2009.08.13. 07:17

Szávay Ágnes két szettben kikapott az olasz Flavia Pennettától a Cincinnatiben zajló kétmillió dollár összdíjazású kemény pályás női tenisztorna második fordulójában.

Az első szettet nagyon simán, 6:2-re bukta el Szávay a 12. kiemelt olasz ellenfelével szemben. A magyar kezdte a mérkőzést, már az első adogatójátékát is nehezen tudta nyerni. A két következő szerváját elveszítette, 27 éves Pennetta hozta a sajátjait, könnyedén nyerte az első játszmát.

A másodikban sem kezdett jól Szávay, Pennetta nagy csatában rögtön elvette adogatását. A magyar ezután összekapta magát, visszavette a bréket, hozta a sajátját is (2:1). Pár perccel később már 3:1 volt az állás Szávay javára, de nem tudta végigvinni brékelőnyét. 4:2 után Pennetta megrázta magát, visszajött 4-4-re.

Ezután Szávay saját adogatásánál 40-40-es állásnál kettős hibát ütött, és bár mindent megtett 4:5-nél az egyenlítésért, Pennetta két bréklabdát is hárítva nyerte a második játszmát, 1:40 alatt 6:2, 6:4 arányban legyőzte magyar ellenfelét.