Jani Réka már negyeddöntős a budapesti tornán

2009.09.11. 10:55

A Budapesten zajló, 10 ezer dolláros női tenisztornán hét magyar kezdett a főtáblán. A viadal első kiemeltje a világranglistán 349. Jani Réka. A negyeddöntőbe négy magyar jutott el.

A második fordulóban Jani a szlovák Juhaszovát (6:1, 4:6, 7:6), Vaszilisza Bulgakova a holland Koeket (7:5, 6:1), Batta Lucia a ukrán Pavlovát (6:4, 5:7, 7:6) és Mikó Zsófia a Boczovát verte, aki az első szettben 4:4-es állásnál feladta a meccset.

A negyeddöntőbe két magyar – Jani és Bulgakova – egymással játszik, Batta ellenfele a szlovák Morgosova, Mikóé pedig a cseh Kanakova lesz. A legjobb nyolcba csak Jani és Kriegsmannova jutott el kiemeltként.

A férfiak közül Bardóczky Kornél a németországi Trierben, egy szintén 10 ezer dolláros Future-versenyen indult. Az első körben a szabadkártyával induló Philip Davigyenkót győzte, le aki a világranglistán 8. Nyikolaj Davigyenko 17 éves öccse. A második fordulóban kikapott a torna 2. kiemeltjétől, a német Bastian Knitteltől.