Jani Réka nyerte a budapesti tenisztornát

2009.09.13. 13:29

Az első helyen kiemelt Jani Réka-Luca nyerte a 10 ezer dollár összdíjazású budapesti salakpályás női tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben két játszmában jobbnak bizonyult a harmadikként rangsorolt cseh Lucie Kriegsmannovánál.

A világranglistán 349. magyar játékos az első szettet rövidítésben hozta, majd a folytatás simábbra sikerült a népligeti IDOM Sportközpontban. A 18 éves Jani Réka-Luca tavaly óta veszt részt felnőtt versenyeken. Karrierje során harmadszor játszott ITF-tornán döntőt, ez volt az első tornagyőzelme. Idén júniusban a svédországi Kristienhamnban jutott el a fináléig, de akkor a világranglista-164. grúz, Anna Tatisvili jobb volt nála. Augusztus végén már a 346. helyen is állt, ezzel a sikerrel minden bizonnyal saját rekordot fog dönteni. 2009-ben a horvátországi Hvarban már párosban nyert egy ITF-tornát.

Döntő: Jani Réka-Luca (1.) - Lucie Kriegsmannova (cseh, 3.) 7:6 (7-3), 6:2