0 °C
10 °C

Kim Clijsters a női bajnok a US Openen

2009.09.14. 09:56

A magyar idő szerint hétfő hajnali döntőben két szettben legyőzte Caroline Wozniackit, így Kim Clijsters nyerte a női egyest az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

Idegesen kezdtek mindketten, Wozniacki kétszer is elvette Clijsters adogatását, 4:2-re és 5:4-re is vezetett. Aztán a belga hihetetlen elszántsággal visszajött a meccsbe, három gémet nyerve fordított, megnyerte az első játszmát.

000T TRWas2579292

A második szettben is fej-fej mellett haladtak, Clijsters 3:2-es vezetése hozta a fordulópontot: brékelt, egyetlen adogatást sem hibázva 93 perc alatt nyert 7:5, 6:3-ra.

Evonne Goolagong 1980-as wimbledoni sikere óta ő az első, aki szülés után visszatérve Grand Slamet nyert, nyár óta játszik újra két év szünet után, mindössze harmadik tornája volt az amerikai. (Augusztus elején, a cincinnati keménypályás tornán kezdte újra, negyeddöntőig jutott, majd Torontóban három kört ment.)

Karrierje hatodik GS-döntője volt, másodszor nyert, újra az Egyesült Államokban, 2005-ben a francia Mary Pierce-t győzte le. 2003 augusztus 11-én a vezette a világranglistát, most három verseny után már a 19. helyen áll.

000T TRWas2579478

„Nem így terveztem ezt az évet. Azt hittem, az idei tornákon felveszem a ritmust, és lassan játékba lendülök” – mondta szerényen a 26 esztendős anyuka.

Wozniacki élete első Grand Slam-fináléjában szerepelt, Clijstersszel is először találkozott.

A férfiaknál az argentin Juan Martin Del Potro után a világelső svájci Roger Federer jutott be a döntőbe, miután három szoros játszmában legyőzte a szerb Novak Djokovicsot. A finálé magyar idő szerint hétfőn 22 órakor kezdődik.