Czink döntőt játszik Québecben

2009.09.20. 08:14 Módosítva: 2009.09.20. 08:14

Bejutott a döntőbe Czink Melinda a 220 ezer dollár összdíjazású, kanadai fedettpályás női tenisztornán. A magyar versenyző a québeci elődöntőben hazai közönség előtt játszó Aleksandra Wozniakot verte 6-3, 6-3-ra.

Czink az előző fordulóban az első helyen kiemelt Nadgya Petrovát verte és Wozniak ellen is esélyes volt, hiszen eddigi három meccsüket egyaránt megnyerte.

Az ötödik helyen kiemelt magyar teniszező végig magabiztosan játszott, a legjobb pillanatban vette el ellenfele adogatását. A világranglistán 52. Czink egyesben pályafutása során másodszor – először még 2005-ben - jutott be WTA-tornán a döntőbe. Akkor kikapott a szerb Ana Ivanovictól

Döntőbeli ellenfele, a negyedik helyen kiemelt cseh Lucie Safarova (50.) ezzel szemben már hetedszer játszhat döntőt és négyszer nyert is. A két játékos korábban még soha nem találkozott egymással tétmérkőzésen.