Czink már negyeddöntős Oszakában

2009.10.14. 08:50 Módosítva: 2009.10.14. 08:51

Czink Melinda egy óra 19 perc alatt 6:4, 6:2-re verte az amerikai Vania Kinget és ezzel bejutott az oszakai, 220 ezer dolláros, kemény pályás tenisztorna negyeddöntőjébe.

A jelenleg legjobb magyar teniszező, a világranglista 40. helyén álló Czink kiváló teljesítményt nyújtott, magabiztosan verte Kinget. Az első és második szettben is kétszer brékelt, hét ászt ütött, első szervapontjai 82 százalékát nyerte meg, returnjátéka is kiváló volt, pályafutása során harmadszor is legyőzte az amerikait.

A hetedik helyen kiemelt magyarra a negyeddöntőben nehéz ellenfél vár, a tornán negyedik kiemelt olasz Francesca Schiavone következik. A világranglista-26. olasszal most meccsel először Czink. Schiavone idén Prágában döntős volt, karrierje eddigi egyetlen tornagyőzelmét még 2007-ben, Bad Gasteinben aratta. Az olasz a nyolcaddöntőben a tajvani Csant győzte le három szettben, a másodikat 6:0-ra bukta el. A találkozót péntek hajnalban rendezik.