Babos Tímea negyeddöntős Jersey szigetén

2009.11.13. 10:45

Tovább folytatja remek brit körútját Babos Tímea. A 16 és fél éves magyar teniszező Sunderlandben első lett, Jersey-n pedig két ellenfelét már legyőzte. A negyeddöntőben az első kiemelt jön.

A festőien szép szigeten 2000 óta rendeznek Challenger tornát. Korábban olyan, ma már élvonalba tartozó teniszezők nyertek, mint az osztrák Sybille Bammer, vagy a brit Anne Keothavong és Elene Baltacha. A címet a lengyel Katarzyna Piter védi, aki most nem indult.

Babos a nyolcadik kiemelt, francia Elixane Lechemiával kezdett és 6:1, 7:6(6)-ra nyert. A második körben a görög Sztamatia Fafaliu ellen csak öt gémet veszített (6:3, 6:2). A következő ellenfele a torna első kiemeltje, a francia Stephanie Vongsouthi lesz, aki 21 éves és 233. helyen áll a világranglistán. Babosnak már nem kellett selejtezőt játszani Jersey-n, világranglista-700. helyezése pont a főtábla 16. helyére volt elég.