Czink párosban döntős Brisbane-ben

2010.01.07. 10:51

Az egyesben óriási csatában búcsúzó magyar teniszező nem sokkal a Henin-meccs után a spanyol Parra Santonja oldalán 6:2, 6:1-re győzte le az Anastasia Rodionova, Arina Rogyionova ausztrál, orosz duót és bejutott a torna döntőjébe.

Nagyszerű sikert aratott a magyar, spanyol kettős, az ellenfél eddigi két meccsén szettet sem veszített, gémekből is csak hetet.  Az első és a második játszmában is kétszer sikerült fogadóelőnybe kerülni, a vége nagyon sima lett, Czinkék 50 perc alatt jutottak a döntőbe.

czink

A Rogyionova-testvérpár idősebb tagja, Anastasia 2005-ben költözött Ausztráliába, tavaly decemberben kapta meg az állampolgárságot, párosban korábban már kétszer nyert WTA-tornát.

A másik ágon a cseh Andrea Hlavackova és Lucie Hradecka már elődöntős, a csehek az üzbég, tajvani kettős – a torna harmadik kiemeltje – Akgül Amanmuradova, Csan Jung-jan, illetve az orosz, kazah duó, Anasztaszija Pavljucsenkova, Galina Voszkobojeva meccs győztesével játszanak.

Czink pályafutása során kilenc ITF-viadalt nyert párosban, ez lehet az első WTA-sikere.