Czink Melinda elbukta a párosdöntőt

2010.01.09. 14:51 Módosítva: 2010.01.09. 14:51

Nem sikerült a bravúr, Czink Melindának továbbra is várni kell, hogy megszerezze első WTA-párosgyőzelmét. A 220 ezer dolláros brisbane-i torna döntőjében a spanyol Arantxa Parra Santonjával az oldalán 6:2, 6:7(3), 4-10-re kikapott a cseh Andrea Hlavackova, Lucie Hradecka kettőstől.

Czinkék kezdték a meccset, és semmire hozták az adogatásukat, aztán a csehek ha nehezen is, de egyenlítettek. 3:2-ig mindkét páros hozta az adogatását, ekkor Czinkék semmire nyerve kerültek fogadóelőnybe. Fölényben játszottak, de a második adogatásuk elég gyenge volt, kétszer kettőshibát is vétettek. 23 perc játék után, 5:2-es vezetésnél már az első szettért fogadott a magyar, spanyol duó, amit valamivel kevesebb, mint félóra játék után 6:2-re meg is nyert.

A második játszmában az egyre pontosabban játszó Czink, Parra Santonja kettős 2:1 után brékelt harmadszor a meccs során, nagy különbség volt a megszerzett pontokban is. A meccs ezen szakaszában 42-24 volt a mutató Czinkék javára, akik 3:1 után visszaestek és négy gémet buktak egymás után. Viszont sikerült gyorsan összekapni magukat és 5:5-nél utolérték ellenfelüket, pedig a cseheknek három labdájuk volt az egyenlítéshez.

czink melinda

6:5-nél már Czinkék fogadhattak a meccsért, de a csehek semmire hozták az adogatásukat, így rövidítés következett. 2:0-ra, majd 4:2-re is vezetett a Hlavackova, Hradecka kettős végül 7-3-ra nyert, és 1 óra 11 perc játék után egyenlített.

A szuper tie-breaket is a csehek kezdték jobban, 4-2-re húztak el és végig 2-3 ponttal vezettek. 6-4 után már pontot sem nyert a magyar, spanyol kettős, amely végül 82 perc játék után 10-4-re veszített.

Nem sikerült a bravúr Czink Melindának, aki soha nem nyert még WTA-tornán párosdöntőt. Korábban kilenc ilyen ITF-tornát nyert, legutóbb 2009-ben Las Vegasban, a cseh Renata Voracovával az oldalán. A győztes pár 11 ezer, a vesztes 5750 dollárt oszthat el. Hlavackova az ötödik, Hradecka a nyolcadik páros sikerének örülhetett.

Eredmény, Brisbane, női páros döntő: Andrea Hlavackova, Lucie Hradecka (cseh)-Czink Melinda, Arantxa Parra Santonja (magyar, spanyol) 2:6, 7:6(3), 10-4.