Lukács
20 °C

Serena Williams döntőzhet Sydneyben

2010.01.14. 09:30

A Sydneyben zajló, 600 ezer dolláros női tornán már kialakult a döntő párosítása. Serena Williams karrierje 36. tornagyőzelmére készül, miután az elődöntőben három szettben, 3:6, 7:5, 6:4-re verte a francia Aravane Rezait, aki korábban Szávay Ágnest is búcsúztatta. Ellenfele a torna ötödik kiemeltje, Jelena Gyementyeva lesz, aki viszont simán verte a fehérorosz Viktoria Azarenkát, 6:3, 6:1-re.

A férfiaknál kiesett a korábbi négyszeres bajnok Lleyton Hewitt, a hazaiak kedvencét a ciprusi Markosz Bagdatisz győzte le. A negyeddöntőben búcsúzott a selejtezőből érkező Leonardo Mayer is.

Az aucklandi férfri torna negyeddöntőjében kapott ki az első kiemelt Tommy Robredo, csak Philipp Kohlschreiber az egyetlen kiemelt a legjobb négy között.

Hobartban az első helyre rangsorolt Anabel Medina Garrigues állította meg a korában Czink Melindát is búcsúztató argentin Gisela Dulko menetelését. Elődöntős a negyedik kiemelt Alona Bondarenko is.