Fucsovics továbbjutott fiú egyesben Melbourne-ben

2010.01.25. 08:59 Módosítva: 2010.01.25. 08:59

Egyesben nyert, párosban vereséget szenvedett az első fordulóban Fucsovics Márton a juniorok mezőnyében az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Nyikolaj Davigyenko ötjátszmás mérkőzésen biztosította helyét az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi egyesének negyeddöntőjében.

A hétfői játéknapon pályára lépett a fiatalok között Babos Tímea is, aki egyesben aratott vasárnapi győzelmét követően - a viadal honlapja szerint - párosban is a második körbe lépett.

Eredmények, juniorok, fiúk, egyes, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Fucsovics Márton (magyar, 6.)-Alekszandr Rumjancev (orosz) 6:1, 6:0

Fiúk, páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Justin Eleveld, Jannick Lupescu (holland)-Daniel Berta, Fucsovics Márton (svéd, magyar, 1.) 6:2, 7:6 (9-7)

Lányok, páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Babos Tímea, Gabriela Dabrowski (magyar, kanadai, 1.)-Szeung Jon Hong, Ozaki Risza (dél-koreai, japán) 6:3, 6:1

A hatodik helyen kiemelt orosz játékos a korábbi fordulókban nem vesztett szettet, hétfőn azonban a kilencedikként rangsorolt spanyol Fernando Verdasco a harmadik és negyedik szakaszban megmutatta, hogy ő is sebezhető.

A szerb Novak Djokovic lényegesen könnyebben jutott túl a lengyel Lukasz Kuboton.

A nőknél tovább menetel Li Na, aki a második fordulóban Szávay Ágnest búcsúztatta. A kínai játékos a dán Caroline Wozniackit búcsúztatta. Ugyancsak negyeddöntős az olasz Francesca Schiavonét legyőző amerikai Venus Williams.