S. Williams-Henin döntő lesz Melbourne-ben

2010.01.28. 07:32

Serena Williams két rövidített szettben 7:6, 7:6-ra győzte le a kínai Li Nat, míg Justine Henin mindössze egyetlen gémet veszített a szintén kínai Cseng Csiével szemben.

A 14. Serena Williams-Justine Henin meccs következik, eddig egyetlen sikerrel az amerikai a jobb. Serena Williams csak több mint két órás csatában két rövidített szettben tudta legyőzni a kínai Li Nat 7:6, 7:6-ra, míg Justine Heninnek csak 51 perc kellett, hogy 6:1, 6:0-ra nyerjen.

A két versenyző negyedszer találkozik torna döntőjében, de ez lesz az első Grand Slam, pedig Henin eddig 11, míg Serena 14 GS-döntőt játszott már. A győzelmek tekintetében is Serena a jobb, ő 11 ilyen versenyt nyert, Henin hetet.

A belga megismételte honfitársa, Kim Cijsters bravúrját. Visszatérése után, rögtön a második versenyen a legrangosabb torna döntőjébe jutott. Clijsters tavaly a harmadik tornáján megnyerte a US Opent.