Erzsébet
1 °C

Federer-Murray döntő lesz Melbourne-ben

2010.01.29. 11:42

Roger Federer esélyt sem hagyott Jo-Wilfried Tsongának az ausztrál nyílt teniszbajnokság elődöntőjében, mindössze 88 perc kellett, hogy három szettben 6:2, 6:3, 6.2-re nyerjen. Andy Murray-vel döntőzik vasárnap.

Az 1. helyen rangsorolt svájci Roger Federer visszaüti a 10. helyen kiemelt francia Jo-Wilfried Tsonga labdáját Melbourne-ben 2010. január 29-én, az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének elődöntőjében vívott mérkőzésén. (Fotó: Mast Irham)

Federer kezdte jobban a meccset, a negyedik gémben bréklabdához jutott, és meg is nyerte. 5:2-nél már az első szettért fogadott, pedig úgy nyerte meg utolsó két adogatójátékat, hogy 15-ből csak 5 első szervája ment a pályára. Tsonga kettőshibájával három játszmalabdája volt Federernek, egy elképesztő labdamenet végén a francia végül kiütötte a fonákot, így 30 perc alatt a svájci nyerte az első szettet.

Nagyon a második játszmában sem szorította meg ellenfelét Tsonga. 2:2-ig még mindenki hozta az adogatását, után azonban Federer három gémet nyert és könnyed tenisszel húzta be a második játszmát is, ez sem tartott tovább 31 percnél.

A harmadik szettben már 1:1-nél brékelt Federer, majd egy újabb fogadóelőnnyel már 4:1-re vezetett. Tsonga egyre kedvtelenebbül teniszezett, a svájci világelső pedig ezt könyörtelenül kihasználta, 5:2-nél már a döntőért adogatott. Két meccslabdája volt, 27 perc alatt ez a szett is megvolt.

A 10. helyen kiemelt francia Jo-Wilfried Tsonga adogat (Fotó: Mast Irham)

Tsonga nem játszott rosszul, de a svájci remek taktikát választott, rendre fonákra támadott, ami nagyon nem ment a franciának. Ráadásul Tsongának esélye sem volt a kezdeményezésre, ami nélkül nehéz meccset nyerni Federer ellen.

A világelső 22. Grand Slam döntőjére készülhet, Andy Murray lesz majd az ellenfele. A két teniszező eddig tízszer játszott egymással és a skót azon kevesek egyike, akinek pozitív a mérlege Federerrel: 6-4-re vezet, az utolsó két meccset viszont nem ő nyerte. A 2008-as US Open után játszanak megint GS-döntőt, akkor Federer nyert. A svájci korábban háromszor volt első az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, legutóbb 2007-ben.