Hedvig
23 °C

Serena Williams feltámadt, és újra nyert

2010.01.30. 11:57

Óriási csatában, elrontott második szett után Serena Williams 6:4, 3:6, 6:2-re verte Justine Henint az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyes döntőjében. Heninnek nem sikerült megismételnie Kim Clijsters bravúros visszatérését. Serena ötödször nyert Melbourne-ben, címvédőként aratott sikert, a 12. Grand Slam-győzelmét ünnepelheti.

Már az első gémért hatalmas csata folyt, Serena Williams nyolc perc után vezetett 1:0-ra. A továbbiakban is hatalmas csata jellemezte az amerikai minden egyes adogatását. Ennek ellenére Serena 2:1 után brékelt. Henin 4:4-nél érte utol ellenfelét, 5:4-es állásnál a címvédő amerikai az első szettért fogadott.

Justine Henin

A belga érdekes módon feladta, egy véleményes ütésnél nem kért challenge-t, így 51 perc alatt Serena Williams nyerte az első szettet, aki tízzel több nyerő ütést mutatott be. Heninnek viszont sokkal több bréklabdája volt – 7-3 volt ebben az arány –, de csak egyet tudott beütni.

A második játszma egyértelműen Justine Heniné volt. 1:1 után semmire brékelte Serenát, igaz utána rögtön bukta is saját adogatását, de az amerikai 3:2-es vezetése után négy gémet nyert egymás után. Az utolsó kettő káprázatos volt, 10 labdamenetet nyert egymás után, semmire hozta az adogatását, majd ugyanennyire vette el Williamsét, 40 perc alatt egyenlített.

A döntő játszmában Henin folytatta a nagyszerű sorozatát, ellenfele csak 15 labdamenet után szerzett pontot. Ekkor viszont 15-40-ről fordított, majd megint fogadóelőnybe került. Ezt még Henin a következő gémben kiegyenlítette, de onnantól csak az amerikai volt a pályán.

Káprázatosan teniszezett és 5:2-nél a meccsért adogatott. Három meccslabdája volt és a másodikat beütötte. 127 perc alatt legyőzte Justine Henint.

Serena Williams

Ötödször nyert Melbourne-ben, megvédte címét. Heninnek pedig nem sikerült az, ami Clijstersnek, visszatérése után elbukta a Grand Slam döntőt. Serena Williams ezzel 12. GS-döntőjét nyerte, ugyanannyi sikere van, mint a legendás Billy Jean Kingnek.

Serena Williamsnek az Ausztrál Openen 51 győzelme és csak hat veresége volt. Jennifer Capriati 2002-es sikere óta neki sikerült két egymás követő évben nyerni Melbourne-ben