Balázs Attila karrierje legnagyobb formájában

2010.04.29. 16:06

Az Ostravában zajló, 42 500 eurós tornán pályafutása legnagyobb sikerét érte el a jelenleg legjobb helyen álló magyar teniszező, Balázs Attila. Előbb az ötödik legjobb szlovákot, a 226. helyen álló Pavol Cervenakot győzte le, majd az egykor még a világranglistán 59. helyen álló cseh Jan Hernych ellen is nyert.

Ráadásul Balázs Attila következő ellenfele a selejtezőből érkezett cseh, Pavel Snobel lesz, aki jelenleg a 471. helyen áll a világranglistán, vagyis egyáltalán nem verhetetlen.

Ha Balázs Snobelt is megveri, akkor 29 ATP pontot kaphat, amellyel feljöhet a világranglistán a 215. hely környékére. Ha ez mégsem sikerül, ezzel az eredménnyel is bőven bent van azon a határon belül, hogy indulhasson a Roland Garroson, amire nevezett is korábban (a tavalyi versenyen a 276. helyezett volt az utolsó, akinek a selejtezőben a nevezését még elfogadták). Sávolt Attila 2004-es GS-részvétele óta nem szerepelt magyar férfi teniszező a négy legnagyobb torna egyikén sem.