Jankovic Venus után Serena Williamset is verte

2010.05.07. 22:10

Jelena Jankovic, aki csütörtökön Venus Williamset búcsúztatta a kétmillió dollár összdíjazású salakpályás római női tenisztornán, a pénteki elődöntőben testvérét, a világelső Serena Williamset is legyőzte, így bejutott a döntőbe.

Az amerikai teniszező viszonylag simán nyerte az első játszmát, a folytatásban azonban a szerb játékos kiegyenlített. A harmadik szettben Williams azonnal elhúzott, három labdája is volt a 3:0-hoz, ám Jankovic feltámadt, és nemsokára ismét egyenlő volt az állás (3:3). Ezt követően újra a tengerentúli teniszező kapott lábra, eldőlni látszott a meccs, de Jankovic hihetetlen energiákat mozgósítva a rövidítésben végül is felülkerekedett riválisán.
Serena Williams az Australian Openen aratott január 30-i diadala óta térdsérülése miatt nem versenyzett, csak Rómában tért vissza. Jankovic a pénteki győzelmével 4-4-re egyenlített a vele szembeni párharcban.