Federer nem jutott négy közé a Garroson

2010.06.01. 20:36

A címvédő Roger Federer négy szettben kikapott a svéd Robin Söderlingtől a párizsi nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében.

Az első helyen kiemelt svájci világelső az első játszmát még nagyszerű játékkal megnyerte, ám teljesítménye fokozatosan romlott, a svéd feljavult, és a mérkőzést kétszer is megszakító eső is neki kedvezett.

Söderling először nyert Federer ellen, eddig 12 meccsüket a svájci nyerte. A svéd tavaly a négyszeres győztes spanyol Rafael Nadalt győzte le a nyolcaddöntőben, akkor a döntőig jutott, ahol éppen Federertől kapott ki.

A sorozatban legtöbbször Grand Slam-elődöntősök

23 alkalommal: Federer (svájci, 2004: Wimbledon-2010: Australian Open)
10: Ivan Lendl (csehszlovák-amerikai, 1985: US Open-1988: Australian Open) és Rod Laver (ausztrál, 1960: Wimbledon-1962: US Open)
8: Ashley Cooper (ausztrál, 1957: Australian Open-1958: US Open)

Federer ezt megelőzően sorozatban 23 alkalommal jutott Grand Slam-tornán a négy közé. A svájci veresége azt jelenti, ha Nadal megnyeri a tornát, akkor átveszi a vezetést a világranglistán.

A másik férfi egyes mérkőzésen a 15. helyen kiemelt cseh Tomas Berdych három sima játszmában győzte le a 11. orosz Mihail Juzsnijt, és a döntőbe kerülésért Söderlinggel találkozhat majd. A meccs a második szett elején eső miatt több mint egy órát állt, ám ez nem törte meg Berdych lendületét.

lányok:
Babos, Stephens (magyar, amerikai, 5.)-Eskenazi, Kovinic (argentin, montenegrói) 6:3, 6:0