Söderling-Nadal döntő lesz Párizsban

2010.06.04. 20:02

A sorozatban négyszeres bajnok Rafael Nadal lesz Robin Söderling ellenfele a párizsi nyílt teniszbajnokság férfi egyesének vasárnapi fináléjában, miután pénteken három játszmában legyőzte az osztrák Jürgen Melzert.

Az első és a második szettet simán nyerte a spanyol salakkirály, a harmadikban - 5:4-es vezetésénél - már a meccsért adogathatott, ám osztrák riválisa kiegyenlített. A rövidítésben Melzer egy meccslabdát még hárított, ám a másodiknál a hálóba küldte a labdát, s ezzel véget ért a bécsi sportember párizsi meglepetésmenete.

Nadalt, aki 2005 és 2008 között egyeduralkodó volt a Roland Garroson, eddig csak a svéd Söderling tudta legyőzni Párizsban: tavaly a nyolcaddöntőben búcsúztatta a mallorcai izomembert, aki csütörtökön ünnepelte 24. születésnapját.

Férfi egyes, elődöntő: Nadal (spanyol, 2.)-Melzer (osztrák, 22.) 6:2, 6:3, 7:6 (8-6)