Melzer döntős a hamburgi tenisztornán

2010.07.24. 16:32

Elsőként a harmadik helyen kiemelt osztrák Jürgen Melzer jutott be a döntőbe az 1,115 millió euró összdíjazású hamburgi salakpályás férfi tenisztornán, miután szombaton két játszmában legyőzte az olasz Andreas Seppit.

Pályafutása kilencedik döntőjére készülhet a 29 éves balkezes játékos. Idén Bécsben nyert, azelőtt 2006-ban volt első. Nagyszerű szezonja van Melzernek, hiszen az idei 50. meccsén a harmincnegyediket nyerte meg. A Roland Garroson elődöntős volt, Wimbledonban a legjobb 16-ig jutott. 17 ATP tornán indult és négyszer jutott el az elődöntőbe. Hatodszor indul Hamburgban eddig 12 meccset megnyert és csak öt veresége van, a negyeddöntőig még tovább nem jutott.

Eredmények, elődöntő: Melzer (osztrák, 3.)-Seppi (olasz) 6:4, 6:2. Később: Golubjov (kazah)-Mayer (német)