Federer háromból háromszor tarolt

2010.11.26. 11:29

Roger Federer hibátlanul, mindhárom csoportmeccsét szettveszteség nélkül nyerve jutott elsőként az elődöntőbe a férfi teniszévadot záró World Tour Finals versenyen Londonban. A B csoport másik mérkőzésén Andy Murray is kvalifikálta magát.

Federer 7:6, 6:3-ra győzte le Söderlinget

A svájci ezúttal nem olyan könnyed játékkal, mint Murray ellen, de 7:6, 6:3-ra legyőzte Robin Söderlinget is. A svéd keményen kezdett, de a harmadik játékban nyert helyzetből bukta a szerváját, és úgy tűnt, hamar elúszik neki a mérkőzés.

Federer azonban kisebb hullámvölgybe került, 4:3-nál egy kettős hibával nyitott, majd ki nem kényszerített hibával veszítette el az adogatását. A svájci a tie breakben nagyon koncentrált volt, három ászt is ütött és hozta a szettet.

Söderling nem jutott be az elődöntőbe

Söderling nem omlott össze, a második játszma elején rögtön két bréklabdája is volt, majd két bréklabdát hárított saját adogatásánál. Végül a svájcinak sikerült először elvennie ellenfele szerváját 4:3-nál, innen pedig már nem volt visszaút. Federer eddig kilencszer játszott a záróversenyen, most nyolcadszor jutott be az elődöntőbe.

Andy Murray idegesen kezdett

A másik mérkőzésen 6:2, 6:2-re győző Andy Murray már szinte biztos továbbjutónak érezhette magát, csak akkor eshetett volna ki, ha két szettben, nagyon simán kap ki David Ferrertől. Ehhez képest idegesen kezdett, hibákkal rögtön elbukta a szerváját, és úgy tűnt, hogy a spanyol akár 3:0-ra is elhúzhat.

Az elvesztett első játszma után a skót kihagyása miatt Ferrernek még volt egy kis esélye, de nem tudott élni a lehetőséggel.

Murray azonban megrázta magát, míg Ferrer nem tudott élni a lehetőséggel. Az elvesztett első játszma után a skót kihagyása miatt Ferrernek még volt egy kis esélye a második szett elején, de végül nagyon simán bukta azt is.

Pénteken a Nadal-Berdych és a Djokovics-Roddick mérkőzésen kialakul az elődöntők végleges párosítása.