Clijsters negyedik GS-győzelmére hajt

2011.01.28. 09:19

Magyar idő szerint szombaton fél tízkor kezdődik Melbourne-ben a női egyes döntője az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, amelyen az elsőszámú esélyes Kim Clijsters ellenfele a kínai Li Na lesz.

A 27 éves, háromszoros US Open-győztes belga játékos, teljes nevén Kim Antonie Lode Clijsters 2009-ben több mint két év kihagyás és gyermekáldás után tért vissza, azonnal megnyerte az amerikai bajnokságot, majd tavaly ősszel már a harmadik diadalát is besöpörte. Összesen negyven tornagyőzelmet aratott és az idén játszmaveszteség nélkül jutott el a fináléig.

Riválisa, a 29 éves kínai Li Na már tavaly is eljutott az elődöntőig és ott hatalmas csatában, két rövidítésben véget ért játszmában kapott ki a későbbi bajnok amerikai Serena Williamstól. Ő volt az első kínai játékos aki beverekedte magát a világranglista első tíz helyezettje közé, és a rangelső dán Carorline Wozniacki ellen aratott diadalával a távol-keleti ország első Grand Slam-döntős teniszezője lett. Játéka agresszív, akárcsak Clijstersé, lelkiereje hatalmas (meccslabdáról verte az első helyen kiemelt dánt), így minden bizonnyal hatalmas csata várható a Rod Laver Aránában.

Út a döntőig

Kim Clijsters (belga, 3.)

1. forduló: Dinara Szafina (orosz) 6:0, 6:0

2. forduló: Carla Suarez Navaro (spanyol) 6:1, 6:3

3. forduló: Alize Cornet (francia) 7:6 (7-3), 6:3

nyolcaddöntő: Jekatyerina Makarova (orosz) 7:6 (7-3), 6:2

negyeddöntő: Agnieszka Radwanska (lengyel, 12.), 6:3, 7:6 (7-4)

elődöntő: Caroline Wozniacki (dán, 1.) 3:6, 7:5, 6:3

A 2009-es amerikai nyílt bajnokságon a negyeddöntőben csaptak össze, akkor a volt világelső magabiztosan győzött, ám az idei sydneyi torna döntőjében a kínai volt a jobb 7:6, 6:3-ra.