Clijsters és Serena Williams nélkül rendezik a WTA-vb-t

2011.10.24. 17:51

Kedden kezdődik Isztambulban a 4,9 millió dollár összdíjazású női tenisz WTA-világbajnokság, amelyen nem indul a címvédő Kim Clijsters és Serena Williams.

A belga és az amerikai teniszcsillag gyengébb ranglistás helyezésük miatt - mindketten hosszabb ideig voltak sérültek - nem kerülhettek be a nyolcfős elitmezőnybe.

Az idei Grand Slam-bajnokok közül a Roland Garroson győztes kínai Li Na, a Wimbledonban bajnok cseh Petra Kvitova és a US Openen nyertes ausztrál Samantha Stosur lesz ott a Sinam Erdem csarnokban. Az esztendő első GS-tornáján Ausztráliában Clijsters diadalmaskodott.  A korábbi győzteseket egyedül az orosz Marija Sarapova képviseli, aki 2004-ben nyert

A résztvevőket két négyes csoportba osztották be, a vörösben a világelső dán Caroline Wozniacki, Kvitova (3. a rangsorban), az orosz Vera Zvonarjova (6.) és a lengyel Agnieszka Radwanska (8.) kapott helyet. A fehér kvartettbe Sarapovát (2.), a fehérorosz Viktorija Azarenkát (4.), Li Nát (5.) és Stosurt (7.) osztották be.

A csoportmérkőzések első és második helyezettje jut a szombati elődöntőbe, majd a keresztbejátszás győztesei kerülnek a vasárnapi fináléba. A bajnok 1,75 millió dolláros csekket kap, amennyiben az összes meccsét megnyeri.