Bedobtak egy második labdát Monfils meccsén

2012.01.21. 12:48

Az egyik néző döntően befolyásolhatta Gaël Monfils és Mihail Kukuskin mérkőzésének végeredményét, amikor egy második labdát dobott be a meccsben maradásért adogató francia térfelére.

Monfils derékfájással lépett pályára, többször is ápolni kellett a meccsen, amelynek elején a kazah élni tudott a lehetőséggel és 6:2, 7:5-tel kétszettes vezetést szerzett.

Kukuskin ugyanakkor nem szórta a nyerőket, és meg is remegett a negyedik játszmában, így a francia 7:5, 6:1-gyel ki tudott egyenlíteni. A szoros döntő szettben Monfils 30-15-re állt 5:4-nél, amikor a második labda is a pályára került, a jelenet pedig annyira megzavarta, hogy végül nem tudta megoldani a meccsben maradást.

Kukuskin úgy tudott győzni, hogy 72 ki nem kényszerített hibát ütött, és 26 bréklabdájából 9-et értékesített. A negyedik körbe jutással ő lett a legsikeresebb kazah teniszező a Grand Slameken, a legjobb 16 között majd Andy Murrayvel kell játszania.