Babos bravúrral negyeddöntős Bogotában

2012.02.15. 19:14

Babos Tímea két szoros játszmában, 91 perc alatt nyert a harmadik helyen kiemelt Roma Oprandi ellen a 220 ezer dollár összdíjazású, bogotai salakpályás női tenisztornán, ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

Az első játszmában a svájci 3:1-re elhúzott, Babos azonban kiegyenlített, majd 3:4 után ismét visszanyerte az elvesztett adogatójátékát. 6:6-ig fej fej mellett haladtak. A rövidítésben a magyar pillanatok alatt elhúzott, négy szettlabdája is volt (6-2), hármat elpuskázott, de végül a negyediket már értékesítette.

A második, egyben utolsó játszmában a világranglistán 133. Babos és ellenfele (aki 64.) is hozta 3:3-ig a saját szerváját. A hetedik gémben a 18 esztendős magyar brékelte a svájcit és előnyét végig megtartva 5:4-nél két meccslabdához jutott. Az elsőt egy kettőshibával elvesztette, ám a másodikkal pontot tett a mérkőzés végére.

Babos ezzel egyesben pályafutása legjobb eredményét érte el WTA-tornán, és a második győzelmét hozta top százas teniszező ellen. Az elődöntőbe jutásért a 206. Jaroszlava Svedovával mérkőzik. Az oroszból kazahhá lett teniszező 2010-ben még a 29. volt a listán. Ez lesz az első összecsapásuk WTA-tornán.