Meccslabdánál adta fel a mérkőzést

2012.05.29. 19:12 Módosítva: 2015.05.16. 05:24

Szokatlan véget ért Arnaud Clément első fordulós mérkőzése Alex Bogomolov ellen a Roland Garroson: az orosz 4 óra 19 perc játék után a francia meccslabdájánál adta fel a találkozót fájdalomra hivatkozva. Így a hivatalos végeredmény szerint a 34 évével egyébként a mezőny doyenjeként Clément ellenfele visszalépésével jutott tovább 6:2, 3:6, 4:6, 7:6, 5:4-es vezetésnél.

Kedden az alsó ágon sem kerültek bajba az élmezőny tagjai a férfiaknál, egyedül az adogatógép Ivo Karlovic korai búcsúja nevezhető kisebb meglepetésnek. A címvédő és hatszoros győztes Rafael Nadal 6:2, 6:2, 6:1-re győzött Simone Bolelli ellen, de három szettben vette az első  kört a hatodik kiemelt David Ferrer, és Richard Gasquet is.

000 DV1183820
Fotó: Kenzo Tribouillard

A nőknél a második kiemelt és legnagyobb esélyes Marija Sarapova átgázolt román ellenfelén, 6:0, 6:0-ra verte Alexandra Cadantut. Könnyedén jutott tovább a negyedik kiemelt Petra Kvitova is.

Czink Melinda 6:1, 6:2-vel nagyon magabiztosan győzte le Anne Keothavongot. A második körben a huszonkettedik kiemelt Anasztaszja Pavjucsenkova lesz az ellenfele, aki azonban 6:4, 6:4-re legyőzte a másik magyar teniszezőt, Arn Grétát. (Babos Tímea még hétfőn esett ki a versenyből.)

000 Mvd6228501
Fotó: Alfredo Estrella

A házigazda franciák egyébként külön örülhetnek, mert 41 éve volt utoljára ennyi francia teniszező a második körben, tizenhárman jutottak tovább.