Megint belefutott egy maratoni teniszmeccsbe

2012.05.31. 22:39

Az idei Roland Garros sem marad már maratoni mérkőzés nélkül, az egy év kihagyás után visszatérő Paul-Henri Matthieu ugyanis hazai közönség előtte 6:7, 6:4, 6:4, 3:6, 18:16-ra legyőzte John Isnert, aki tavaly egy másik francia, Nicolas Mahut ellen játszotta minden idők leghosszabb teniszmeccsét Wimbledonban.

A csütörtöki meccs – amelyen az adogatógép Isner 41 ászt ütött – a Garroson 5 óra 41 perc alatt ért véget, nagyjából fel annyi ideig tartott, mint a tavaly két nap alatt, döntő szett 70:68-ra végződő történelmi találkozó.

000 DV1186010
Fotó: Patrick Kovarik

Matthieu-höz képest Nadal pillanatok alatt lezavarta saját mérkőzését, 1 óra 50 perc alatt verte 6:2, 6:2, 6:0-ra az üzbég Denis Istomint. A férfiak egyébként nagyobb meglepetések nélkül zártak, egyedül a 25. kiemelt, és nagy fiatal tehetségnek tartott Bernard Tomic búcsúzott már korán.

A krónikus hátfájással küszködő Andy Murray negyedik kiemeltként ugyanakkor csak négy szettben, 1:6, 6:4, 6:1, 6:2-re tudta kiharcolni a győzelmet a finn Jarkko Nieminen ellen.

000 DV1185715
Fotó: Thomas Coex

A nőknél továbbjutott a címvédő Li Na, és a tavalyi döntős, 2010-es bajnok Francesca Schiavone is, kiesett azonban a torna eddigi legnagyobb meglepetését okozva az első fordulóban Serena Williamset búcsúztató Virginie Razzano, és döntő szettben Czink Melinda is alúlmaradt 4:6, 6:3, 6:3-ra Anasztaszija Pavjucsenkovával szemben.