Kétszer is a sírból jött vissza Djokovics

2012.06.05. 21:23

Négy meccslabdát hárítva jutott tovább öt szettben a világelső Novak Djokovics 6:1, 5:7, 5:7, 7:6, 6:1-re a legjobb francia Jo-Wilfried Tsonga ellen. A másik negyeddöntőben Roger Federer is bajba került, 0-2-es szetthátrányból kellett fordítania Juan-Martin Del Potro ellen.

Djokovics már az előző mérkőzésén is csak döntő szettben tudta kiharcolni a továbbjutást Andreas Seppi ellen, és kedden újból belefutott egy több mint 4 órás nagy csatába. Az első szettben még dominált a szerb, ugyanakkor a következő három játszmában már nagyon bátran kezdett játszani a francia, kilőtte a vonalakat, és nem félt kockáztatni.

000 DV1192589
Fotó: Jacques Demarthon

A negyedik játszma végén nagyon közel került ahhoz, hogy véget vessen a Roland Garros megnyerése esetén mind a négy Grand Slamen uralkodó Djokovics álmainak. 5:4-nél, majd 6:5-nél is két-két meccslabdához jutott Djokovics adogatásánál, azonban a szerb hihetetlen koncentrációval túlélte a nehéz helyzeteket. Tsonga még bizonyította, hogy milyen erős fejben, amikor a szett végi tie breakben nem omlott össze, sőt, vezetett is, de végül Djokovics kiegyenlített.

Innen már egyértelmű volt, hogy Djokovics jut majd tovább, a kihagyott lehetőségek mellett ugyanis a szitáló eső is annyira lelassította a pályát, ami nem kedvezett a korábban agresszív befejezésekkel operáló Tsonga játékának.

Djokovicshoz hasonlóan megszenvedett a továbbjutással Roger Federer is, akinek meccslabdát ugyan nem kellett hárítania, de csak 3:6, 6:7, 6:2, 6:0, 6:3-mal tudott túllépni a kilencedik kiemelt Juan-Martin Del Potrón.

000 DV1192498
Fotó: Patrick Kovarik

Az első két szettben Federer nem találta a kemény bombatenyereseket meghúzó argentin játékának ellenszerét, ráadásul akkor sem tudott élni a lehetőséggel, amikor brékelőnybe került. A harmadik szettre azonban a térdsérüléssel is küszködő Del Potro visszaesett, a svájci pedig feljavult, ez pedig eldöntötte a meccset.

Ahogy tavaly, így idén is Djokovics és Federer találkozik majd az elődöntőben.