Babos Tímea nyert Birminghamben

2012.06.13. 15:11

Babos Tímea nagy küzdelemben, három játszmában győzött az amerikai Alison Riske ellen a 220 ezer dollár összdíjazású füvespályás birminghami női tenisztorna első fordulójában.

A találkozó még kedden kezdődött. Az első szettet akkor Babos nyerte 6:4-re, a folytatásban a selejtezőből feljutott amerikai játékos szintén 6:4-re győzött, ezzel kiegyenlített. A döntő játszmában 3:3 volt az állás, és a magyar játékos adogatása következett, amikor a versenybíró sötétedés miatt leállította a játékot.

A viadal honlapja szerint a szerdai folytatásban 5:5-ig fej-fej mellett haladt a két teniszező, ekkor Babos megnyerte az adogatását, s 6:5-nél három meccslabdához jutott, ám riválisa sorozatban öt pontot nyert és egyenlített. A rövidítésben ismét elhúzott a 18 éves magyar, 6-2-je volt és már az első mérkőzéslabdát értékesítette.

Babos a 32 között a szintén amerikai Irina Falconival találkozik, a meccs várhatóan 18 órakor kezdődik. Az első körben győztes Czink Melinda 20:30 ó körül kezd a harmadik helyen kiemelt szlovák Daniela Hantuchovával.