Federer meghajolt Károly herceg előtt

2012.06.28. 13:56

Roger Federer 6:1, 6:3, 6:2-re győzött az olasz Fabio Fognini ellen a második körben, és eddig nagyon meggyőző Wimbledonban. Federer a meccs előtt és után is meghajolt a királyi páholy felé, ahol a tornát 42 év után felkereső Károly herceg is felállva tapsolta a hatszoros bajnok svájci játékát.

000 DV1203240
Fotó: Andrew Yates

A világelső Djokovics is gond nélkül lépett túl 6:4, 6:4, 6:4-re Ryan Harrisonon, és a férfiaknál még csak kis meglepetés sem született a harmadik napon. A következő körbe jutott Andy Roddick, Janko Tipszarevics és Richard Gasquet is.

A nőknél ezzel szemben már hullottak a kiemeltek. Az eastbourne-i felvezető tornát megnyerő Tamira Paszek három szettben 5:7, 7:6, 6:4-re kiütötte a hetedik kiemelt és volt világelső Caroline Wozniackit, Arantxa Rus pedig 6:2, 0:6, 6:4-gyel hazaküldte az ötödik kiemelt Samantha Stosurt. Sorana Cirstea legyőzte a 11. kiemelt és tavalyi Roland Garros-bajnok Li Nat, Klara Zakopalova pedig a tavaly a negyeddöntőig jutó Dominika Cibulkovát, a 13. kiemeltet búcsúztatta.