Serena a fejét fogta a fájdalomtól

2013.01.15. 09:12

A 6:0, 6:0-ás eredmény ellenére nem indult jól az Australian Open a nőknél az egyik legnagyobb esélyesnek tartott Serena Williamsnek, aki nyitómérkőzésén rosszul lépett, ezért kezelni kellett a bokáját.

A 15-szörös Grand Slam-bajnok amerikai 4:0-ra vezetett 19 perc után az első szettben, amikor a román Edina Gallovits-Hall egyik labdájára érkezve kifordult a bokája, és arcát mindkét kezébe temetve esett el az alapvonalnál.

A kezelés után támadó játékkal sikerült hoznia a gémet, de a következő pihenőknél is érkezett a tréner. Az amerikai próbálta tehermentesíteni a bokáját a meccs további részében, például nagyon koncentráltan szervált. A sérült boka ellenére is csak hat pontot engedélyezett román ellenfelének a második szettben.

A harmadik kiemelt Williams a meccs után elmondta, hogy nagyon fájt a bokája, amelyet egyelőre jegeltek, ugyanakkor várhatóan pályára tud lépni következő mérkőzésén is. Williams dominanciájára jellemző, hogy a legutóbbi 36 mérkőzéséből csak egyet veszített el, így tudott nyerni Wimbledonban, az olimpián és a US Openen is.

Serena ágán a címvédő és világelső Viktorija Azarenka komolyabb probléma nélkül verte 6:1, 6:4-re Monica Niculescut, míg a tizenkettedik kiemelt Nadja Petrovát meglepetésre 6:2, 6:0-ra, nagyon simán legyőzte a 42 éves Kimiko Date-Krumm.

A férfiaknál könnyedén ment tovább Andy Murray (6:3, 6:1, 6:3), és a felkészülési torna nélkül érkező Roger Federer is gond nélkül nyert 6:2, 6:4, 6:1-re Benoît Paire ellen.

1. forduló (a 64 közé jutásért):

Férfiak:

Federer (svájci, 2.)-Paire (francia) 6:2, 6:4, 6:1

Murray (brit, 3.)-Haase (holland) 6:3, 6:1, 6:3

Del Potro (argentin, 6.)-Mannarino (francia) 6:1, 6:2, 6:2

Tsonga (francia, 7.)-Llodra (francia) 6:4, 7:5, 6:2

Raonic (kanada, 13.)-Hajek (cseh) 3:6, 6:1, 6:2, 7:6 (7-0)

Kohlschreiber (német, 17.)-Darcis (belga) 6:2, 6:3, 6:4

Seppi (olasz, 21.)-Zeballos (argentin) 6:2, 6:4, 6:2

Mayer (német, 25.)-Williams (amerikai) 2:6, 3:6, 6:2, 7:6 (14-12), 6:1

Kavcic (szlovén)-Bellucci (brazil, 29.) 6:3, 6:1, 6:3

Granollers (spanyol, 30.)-Zemlja (szlovén) 7:6 (8-6), 7:6 (7-5), 1:0-nál a szlovén játékos feladta