Murray elintézte a hullafáradt franciát

2013.01.21. 10:58

A harmadik kiemelt Andy Murray nagyon simán, mindössze 95 perc alatt legyőzte 6:3, 6:1, 6:3-ra Gilles Simont, aki az előző mérkőzésén már tényleg fél lábon győzött valahogy honfitársa, Gael Monfils ellen az Australian Openen.

A nőknél Serena Williams tovább folytatta menetelését, ezúttal két játékot engedélyezett a 6:2, 6:0-val hazaküldött Marija Kirilenkónak. A negyeddöntőben majd egy másik amerikai, Babos Tímea egykori junior párospartnere, a nagyszerű formában játszó Sloane Stephens lesz az ellenfele. „A mamám biztos négyszer kapott szívrohamot a meccs alatt" – mondta Stephens, aki döntő játszmában, 6:1, 3:6, 7:5-re győzte le a szerb Bojána Jovanovszkit.

A ranglistán egészen a 75. helyig visszacsúszó Szvetlana Kuznyecova, volt Roland Garros- és US Open-bajnok 6:2, 2:6, 7:5-re legyőzte a volt világelső Caroline Wozniackit. Az orosz a következő körben már a nagyon simán továbbjutó Viktorija Azarenkával néz szembe.

Roger Federer a kanadai szervakirály, Milos Raonic elleni magabiztos győzelemmel jutott be a negyeddöntőbe hétfőn az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, és továbbra sem veszített szettet Melbourne-ben. A 31 éves, négyszeres Australian Open-győztes svájci a 2004-es Roland Garros óta sorozatban 35. Grand Slam-tornáján került a nyolc közé, ahol a 2008-ban döntős francia Jo-Wilfried Tsongával találkozik.

Federer (svájci, 2.)-Raonic (kanadai, 13.) 6:4, 7:6 (7-4), 6:2
Murray (brit, 3.)-Simon (francia, 14.) 6:3, 6:1, 6:3
Tsonga (francia, 7.)-Gasquet (francia, 9.) 6:4, 3:6, 6:2, 6:2
Chardy (francia)-Seppi (olasz, 21.) 5:7, 6:3, 6:2, 6:2

A negyeddöntőben: Djokovic (szerb, 1.)-Berdych (cseh, 5.), Ferrer (spanyol, 4.)-Almagro (spanyol, 10.), Chardy-Murray, Tsonga-Federer