Djokovics edzőmeccsen érezhette magát

2013.01.24. 12:07

A vártnál is simábban jutott be az Australian Open döntőjébe a címvédő Novak Djokovics, aki 6:2, 6:2, 6:1-gyel lemosta a negyedik kiemelt David Ferrert az első elődöntőben.

A Rafael Nadal hosszú kihagyása miatt a jövő héttől már világranglistán is 4. spanyolnak kezdettől nem volt semmi esélye. Ferrer semmit nem kockáztatott, nem tudott bevállalósabban kiállni, így viszont a világelső könnyedén ütötte a nyerőket, és dominálta az egész mérkőzést.

Djokovics sorra hozta semmire az adogatásait, míg ha ő nem rontotta el, akkor Ferrer lényegében pontot is alig bírt nyerni, egyetlen igazán szoros játék sem volt a meccsen.

A mindössze 89 percet pályán töltő Djokovics ellenfele a pénteki, ennél sokkal szorosabbnak ígérkező Federer-Murray közötti elődöntő győztese lesz majd a vasárnapi fináléban.