1 °C
11 °C

Babos újabb párosversenyt nyert

2013.04.28. 14:46

Babos Tímea a luxemburgi Mandy Minella oldalán megnyerte a marokkói Marrákesben zajló, 235 ezer dollár összdíjazású, salakpályás női tenisztorna párosversenyét. Babos - aki egyesben kedden esett ki - és párja a vasárnapi döntőben rendkívül simán, 54 perc alatt nyert a Petra Martic, Kristina Mladenovic horvát, francia duó felett.

Babos pályafutása negyedik WTA-tornagyőzelmét érte el párosban: idén januárban Hobartban és Bogotában is túljutott az elődöntőn Minellával, Kolumbiában a duó meg is nyerte a versenyt. A mexikói Monterreyben a japán Date-Krumm Kimikóval az oldalán végzett az élen. A magyar teniszező tavaly Birminghamben ünnepelte első tornagyőzelmét párosban WTA-eseményen, akkor a tajvani Hszie Szu-vej volt a párja.

Páros, döntő: Babos Tímea, Mandy Minella (magyar, luxemburgi, 3.)-Petra Martic, Kristina Mladenovic (horvát, francia, 4.) 6:3, 6:1

Egyesben a hatodik helyen kiemelt olasz Francesca Schiavone nyert Marrákesben.
Döntő: Schiavone (olasz, 6.)-Dominguez-Lino (spanyol) 6:1, 6:3