Nadal meglepően kezdett a Garroson

2013.05.27. 16:34 Módosítva: 2013.05.28. 11:49

A várhatónál egy fokkal nehezebben kezdte a Roland Garrost a hétszeres bajnok és címvédő Rafael Nadal, aki az első szettet el is bukta a világranglista 59. Daniel Brands ellen, és a másodikban is tie breakben tudott egyenlíteni. Végül 4:6, 7:6, 6:4, 6:3-mal, 168 perc alatt továbbjutott a második körbe.

Nadal héthónapos kihagyás után tért vissza februárban, azóta nyolc döntőt játszott, ebből hatot megnyert. A kényszerpihenője ellenére egyértelműen a torna legnagyobb esélyese. Brands ezzel szemben eddig meccset sem tudott nyerni a Roland Garroson, rendre az első körben, tavaly a selejtezőben búcsúzott.

Az első szettben mentek egymás után, de 4:4-nél Nadal tőle szokatlan hibákat követett el, míg a német odatette magát. Végül a címvédő kettős hibával ajándékozta oda a gémet Brandsnak, aki aztán magabiztosan kiszerválta a játszmát.

A második szett elején Nadal nagyon támadott, de Brands végül egy maratoni játék végén hozni tudta az adogatójátékát. A saját szerváit könnyedén hozó Nadalnak 4:3-nál is volt 0-30-a, de Brands jól tartotta magát, és végül tie breakben dőlt el a szett. A német rögtön minibrékkel nyitott, de az első három pont után mindössze egyet tudott szerezni, így 7-4-gyel Nadalé lett a rövidítés.

Az egyenlítés után már nem volt kérdés Nadal fölénye, a harmadik és a negyedik szett elején is rögtön brékelt, a végén pedig 5:3-nál másodszor is elvette ellenfele szerváját a negyedik játszmában.

Az eddigi legnagyobb búcsúzó az ötödik kiemelt Tomas Berdych lett, aki nagy csatában, 6:7, 4:6, 7:6, 7:6, 5:7-re alúlmaradt Gaël Monfils ellen. A többi esélyes viszont különösebb nehézségek nélkül jutott tovább. A hatodik kiemelt Jo-Wilfried Tsonga 6:2, 6:2, 6:3-ra nyert a szlovén Aljaz Bedene ellen, és a hetedik kiemelt Richard Gasquet is a következő körben. A nők között pedig második körbe jutott Li Na, Agnieszka Radwanska, Caroline Wozniacki és Roberta Vinci is.