Federer riasztó esés után ment tovább

2013.06.02. 21:33

A második kiemelt Roger Federer bajba került Gilles Simon ellen a Roland Garroson, de végül fordított, és 6:1, 4:6, 2:6, 6:2, 6:3-mal továbbjutott a negyeddöntőbe. Ezzel folytatódik megdönthetetlennek tűnő rekordsorozata, már 36 egymást követő Grand Slamen jutott be a legjobb nyolc közé. Ez volt profi pályafutása 900. sikere, ennél több győzelme csak Jimmy Connorsnak (1156), Ivan Lendlnek (1068) és Guillermo Vilasnak (940) van.

A jó kezdés után Federer a második szettben elesett, rengeteg hibát ütött, és a feljavuló Simon két szetten át lejátszotta a volt világelsőt. A svájci azonban rátalált a hatékony játékra, Simon pedig el is fáradt a végére.

Az első szettben Federer abszolút dominált, habár már akkor is becsúsztak hibák a nyerő ütések mellé. A második szettre viszont Simon feltámadt, szinte minden bejött neki, Federert pedig megzavarhatta, amikor a játszma közepén veszélyesen fordult a bokája egy esésnél. Rögtön elbukta a szerváját, Simon pedig vérszemet kapott.

Federer hullámvölgybe került, ami a harmadik játszmára is áthúzódott. Kettős hibával nyitotta a következő adogatójátékát 2:2-es állásnál, amit végül Simon nyerőivel semmire vett el. 4:2-nél egy bréklabdát még hárítani tudott, de a másodikat már elrontotta. A továbbra is szenvedő svájci a simán nyert első szett után egy órával már szetthátrányba került.

A negyedik játszmára azonban már feljavult Federer játéka, a kockázatos ütései is bejöttek, és a fonák nyeséseivel is hatékonyan szedte szét a lendületét vesztett Simon játékát. 3:2-nél Federer azonnal lecsapott a kínálkozó bréklabdára, innen pedig már megfordult a meccs. A svájci visszaszorította a hibákat, miközben szórta a nyerőket, habár a járásán úgy tűnt, hogy vigyáz a jobb lábára.

Az egyenlítés után Federer már nagyon motiváltan kezdte a döntő játszmát, semmire hozta a szerváját, és rögtön brékelte az első szervák nélkül szenvedő franciát. Simon hét játékot bukott zsinórban, mire feliratkozott az eredményjelzőre a döntő játszmában is, ennek ellenére lett volna esélye visszajönni. Voltak bréklabdái, amikor Federer 5:3-nál a meccsért szervált, de a svájci végül szép pontokkal, jó szervákkal befejezte a mérkőzést.

Simon harmadik ötszettesét már nem tudta megnyerni, Federer mellett azonban a nap másik hőse Tommy Robredo, aki zsinórban harmadik mérkőzését fordította meg 0:2-es hátrányból. 6:7, 3:6, 6:4, 6:4, 6:4-re verte Nicolas Almagrót. Különösebb gond nélkül jutott a negyeddöntőbe Jo-Wilfried Tsonga és David Ferrer is.