Ferrer először jutott Grand Slam-döntőbe

2013.06.07. 21:44

A spanyol David Ferrer lesz honfitársa, Rafael Nadal ellenfele a francia nyílt teniszbajnokság férfi egyesének vasárnapi fináléjában, miután a pénteki elődöntőben bő két óra alatt, három játszmában legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Jo-Wilfried Tsongát. Az első játszma nagyon simán Ferreré volt, majd Tsonga irányított, de a második szett végén riválisa egyenlített, sőt, rövidítésben diadalmaskodott. A 31 éves spanyol játékos a harmadik felvonásban 2:1-nél ismét elvette a meccsen sokat reklamáló ellenfele adogatását, és később sem engedett ki, így megérdemelten lépett tovább. Ferrer pályafutása során első alkalommal jutott Grand Slam-torna döntőjébe. Ellenfele a címvédő, összességében nyolcadik párizsi győzelmére hajtó Nadal lesz.

Férfi egyes, elődöntő: Ferrer (spanyol, 4.)-Tsonga (francia, 6.) 6:1, 7:6 (7-3), 6:2