Agnieszka Radwanska nyert Szöulban

2013.09.22. 13:01

Az első helyen kiemelt lengyel Agnieszka Radwanska három játszmában legyőzte a harmadikként rangsorolt orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát az 500 ezer dollár (110 millió forint) összdíjazású, szöuli női tenisztorna vasárnapi döntőjében. A 2 óra 45 perces mérkőzésen Pavljucsenkova ugyan rövidítésben nyerte az első szettet, ám a folytatásban gyengén szervált - tíz kettős hibája is volt -, így nem volt esélye. Radwanska idénybeli harmadik tornagyőzelmét szerezte meg, az első kettőt még januárban, Aucklandben és Sydneyben. Ő a szezonban Serena Williams (9), Simona Halep (4) és Viktorija Azarenka (3) után a negyedik női játékos, aki legalább három viadalon első tudott lenni.

A döntőben: A. Radwanska (lengyel, 1.)-Pavljucsenkova (orosz, 3.) 6:7 (6-8), 6:3, 6:4