Serena Williamst idén már senki se előzi meg

2013.09.27. 09:59

Már most eldőlt, hogy Serena Williams zárja az élen az évet a női teniszezők világranglistáján. Az amerikai játékos pályafutása során harmadszor várhatja az első helyről a következő esztendőt. A 32 éves teniszező kilenc egyéni tornát nyert idén a WTA-sorozatban, s ezek között két Grand Slam-siker is volt (Roland Garros, US Open), az összesített mérlege pedig 67 győzelem és 4 vereség.

Serena Williams 2013-ban eddig több mint 9 millió dollárt gyűjtött pénzdíjakból.
A pályafutása során mindezidáig 55 egyes és 22 páros tornagyőzelmet nyert amerikai teniszezőt az októberi, isztambuli WTA-világbajnokságon köszönti majd a női versenyeket rendező szervezet, mint a világranglista évvégi első helyezettjét. Az október 22. és 27. között rendezendő vb-re eddig Serena Williams mellett a fehérorosz Viktorija Azarenka, az orosz Marija Sarapova, a lengyel Agnieszka Radwanska és a kínai Li Na kvalifikálta magát.