A hőségben bárki agya elborul

2014.01.17. 13:06

Még a legprecízebb játékosokat is megviseli a napok óta tartó, fullasztó hőség az Australian Openen, ezúttal a harmadik kiemelt David Ferrer vesztette el a türelmét, és csapta földhöz a teniszütőjét.

A spanyol azon bosszankodott, hogy a 6:2-re megnyert első szett után Jeremy Chardy brékelt ellene a másodikban, és 5:3-nál lehetősége lett volna kiszerválni a játszmát. Ferrer az ütőcsere után fordított, és végül 6:2, 7:6, 6:2-re három szettben megnyerte a mérkőzést.

A higanymozgásáról ismert, és a decemberi budapesti Tennis Classicson is nagyokat mókázó Gael Monfils a Jack Sock elleni meccsén egymás után kétszer is megpördülve adta vissza valahogy a labdát, de végül az amerikai már csak befejezte a pontot a második szettben 2:0-ás állásnál. A meccset aztán 7:6, 7:5, 6:2-re a francia nyerte.

Serena Williams pénteki győzelmével rekordot döntött Melbourne-ben, amikor legyőzte a harmadik körben Daniela Hantuchovát. Williams ezzel már 61-szer győzött egyéniben az Australian Openen. A férfiaknál csütörtök óta a svájci Roger Federer a rekorder, 70 győzelemmel.

Eredmények:

3. forduló (a 16 közé jutásért):

férfiak:

--------

korábban:

Anderson (dél-afrikai, 19.) - Roger-Vasselin (francia) 3:6, 4:6, 6:3, 7:6 (7-5), 7:5

női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):

Babos Tímea, Petra Martic (magyar, horvát)-Dominika Cibulkova, Yanina Wickmayer (szlovák, belga) 6:4, 3:6, 7:5