A legrosszabb helyen találták el Azarenkát

2014.01.20. 14:30

Ellenfele közvetlen közelről pont ágyékon találta Viktorija Azarenkát, aki fájdalmasan szorította össze a fogait. Sloane Stephens próbált bocsánatot kérni, de percekkel később neki kellett félrehajolnia egy testre érkező ütés elől az első szettben. A mérkőzést végül különösebb megerőltetés nélkül Azarenka nyerte 6:3, 6:2-re.

A meccs után mindketten állították, hogy semmi gondjuk nincs egymással, egyik testre menő ütés sem volt szándékos, de a két játékos viszonya nem éppen felhőtlen. Stephens már tavaly is azzal vádolta Azarenkát, hogy taktikai okokból kért ápolást a mérkőzésük alatt.

Miután Serena Williams és Marija Sarapova is kiesett legnagyobb riválisai közül, Azarenkának jó esélye van megnyerni idén is a tornát, amivel zsinórban harmadik éve emelhetné a magasba az Australian Open nagydíját. Ez utoljára Martina Hingisnek sikerült 1997 és 1999 között.