Babosék maratoni meccs után a 32 között

2014.06.25. 20:35

Babos Tímea a francia Kristina Mladenoviccal az oldalán közel 2 és fél órás küzdelem után bejutott a 32 közé a wimbledoni nyílt teniszbajnokság női páros mezőnyében. A 14. helyen kiemelt kettős három játszmában győzte le a Karolina Pliskova, Kristyna Pliskova cseh duót, és a következő körben a Belinda Bencic, Cvetana Pironkova svájci, bolgár páros vár rá.

Női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 14.)-Karolina Pliskova, Kristyna Pliskova (cseh) 6:3, 6:7 (5-7), 12:10

Babosék 3:3 után sorozatban három játékot nyerve hozták az első játszmát, a másodikban az ellenfél már 5:2-re vezetett, majd végül rövidítésben egyenlítettek. A harmadik szettben mindenki hozta az adogatójátékát, majd 11:10-nél a magyar, francia kettős brékelt, és ezzel továbbjutott.

Babos egyesben hétfőn búcsúzott, miután az első fordulóban 2:6, 7:6 (9-7), 6:0-ra kikapott a hazai közönség előtt szereplő Naomi Broadytól.

A hetedik helyen kiemelt spanyol David Ferrer szettelőnyből kikapott az orosz Andrej Kuznyecovtól a wimbledoni nyílt teniszbajnokság szerdai, második fordulójában. Ferrer ez előtt sorozatban 17 Grand Slam-viadalon jutott el legalább a harmadik körig, utoljára a 2010-es Australian Openen nem került a 32 közé.

A nőknél a nyolcadikként rangsorolt fehérorosz Viktorija Azarenka esett ki szerdán. A volt világelső - aki hosszú ideig lábsérüléssel bajlódott - öt hónap után hétfőn nyerte első mérkőzését.

A férfi párosban érdekelt brit Jamie Delgado sorozatban 23. évben lépett pályára Wimbledonban, ezzel új férfi rekordot állított fel. Eddig a bahamai Mark Knowlesszel tartotta a csúcsot, utóbbi azonban idén csak a nem hivatalos bemutató viadalon indul. Az abszolút csúcslistán Virginia Wade (26 év sorozatban) vezet Martina Navratilova (24) előtt.