Haza se megy a teniszpályáról, és mindenkit legyőz

2014.09.04. 11:43 Módosítva: 2014.09.04. 11:44

A japán Nisikori Kej élete első tenisz Grand Slam-elődöntőjébe jutott, miután drámai, ötszettes csatában legyőzte az idei Australian Open-győztest, a svájci Stanislas Wawrinkát. A fiatal japánt elsősorban állóképessége miatt kell dicsérni, hiszen két nap alatt kétszer nyert meg több mint négyórás csatát. Pedig néhány hete még úgy volt, el sem indul a US Openen.

Helyi idő szerint hétfő este kezdte a meccsét az ötödik kiemelt Milos Raoniccsal, majd kedd hajnal 2 óra 26 perckor alakult ki a 4:6, 7:6, 6:7, 7:5, 6:4-es végeredmény. A meccs 4 óra 19 perc alatt ért véget, ennél később pedig soha nem fejeződött be találkozó a US Open történetében.

Sok ideje nem volt pihenni, mert szerda este már a harmadik kiemelt Wawrinka következett.

Az első szettben Wawrinka 5:3 után kiszerválta Nisikorit, a másodikban, a 11. gémben a japán brékelt. Rövidítésben ért véget a harmadik, amelyben a japán már 5:2-re is vezetett, sőt játszmalabdája is volt, mégis visszajött Wawrinka, aztán Nisikori 8-7-nél a második szettlabdáját már érvényesítette.

A rövidítést tekintve fordítva ért véget a negyedik játszma, de egészen másképp alakult, mint az előző. Wawrinka már 4:0-ra is vezetett, most Nisikori állt fel, és 5:5-re egyenlített, a végén bukta a tie break-et. A döntő játszmában Wawrinkának volt bréklabdája, mégis 5:4-ig mindenki hozta a saját adogasát. A tizedik játszmában brékponthoz jutott Nisikori és végül 4 óra és 15 perc alatt megnyerte a meccset.

A japán pályafutása során először vert egymás után két top10-es játékost, ráadásul 96 év után az első japán, aki bejutott a US Open elődöntőjébe, ahol majd az Andy Murrayt verő világelső Novak Djokovics lesz az ellenfele.

"A legfontosabb most a regeneráció, a lábakban ott vannak a nyolc és félórás csaták, és éppen a sok mozgás lehet az esély Djokovics ellen" - ezt már Michael Chang, Nisikori edzője mondta, aki 1996-ban döntős volt Flushing Meadow-ban, 1989-ben pedig megnyerte a Roland Garrost. Chang 2014, januárja óta felügyeli Nisikori szakmai munkáját.

A most 24 éves japán Floridában, a híres Bollettiery Akadémián vált profivá, ahol 2007 óta szerepel, eddig öt ATP-tornát nyert meg, korábban a 2012-es Australian Openen elért negyeddöntője volt a legjobb Grand Slam-eredménye. Jelenleg 11. a világranglistán, korábban volt már kilencedik is, de szinte biztos, hogy az elődöntő eredményétől függetlenül ismét a top10-be lép. Nisikori 2011-ben már egyszer legyőzte Djokovicsot, ráadásul úgy, hogy a döntő szett 6:0-val ért véget.

Nisikori (japán, 10.)-Wawrinka (svájci, 3.) 3:6, 7:5, 7:6 (9-7), 6:7 (5-7), 6:4