Davis Kupa: Ismét előnyben a párost megnyerő svájciak

2014.11.22. 19:04

A svájciak nyerték a szombati páros mérkőzést, s ezzel a befejező nap előtt 2-1-re vezetnek a házigazda franciák ellen a tenisz Davis Kupa lille-i döntőjében.

A vendégek párosáűt - az eredeti terveket megváltoztatva - a 2008-ban, Pekingben együtt olimpiai bajnok Roger Federer és Stan Wawrinka alkotta, a kettős pedig magabiztosan, három szettben nyert Julien Benneteau és Richard Gasquet ellen, írja az MTI.

A zárónapon Federer kezd Jo-Wilfried Tsongával, az ötödik összecsapás pedig Wawrinkáé és Gaël Monfilsé lesz. A párharc a Pierre Mauroy futballstadion salakos pályáján zajlik telt ház, azaz 27 432 ezer néző előtt. A franciák eddig kilenc alkalommal nyertek a Davis Kupában, a svájciak az első sikerükre hajtanak.